Projekt socjalny „Świadomy rodzic – szczęśliwe dziecko” Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ropczycach nagrodzony.

W czwartek 24.10.2019 r. w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w ogólnopolskim konkursie „Projekt socjalny dla rodziny”. Nagrodzonych zostało 16 najwyżej ocenionych projektów, realizatorom kolejnych 9 wręczono wyróżnienia. Projekt Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ropczycach realizowany przez pracowników socjalnych Agnieszkę Żuczek i Beatę Szeliga – Baran został wysoko oceniony przez Komisję Konkursową i otrzymał nagrodę. Odbiorcami nagrodzonego projektu były rodziny mieszkające w Gminie Ropczyce. Podejmowane działania służyły przede wszystkim wzmacnianiu więzi rodzinnych, wzmacnianiu funkcji rodziny, wskazywaniu sposobów radzenia sobie z trudnościami. Powyższy konkurs zorganizowany został przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie i Uniwersytet Szczeciński w ramach projektu „Nowe specjalności II stopnia specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny odpowiedzią na nowe wyzwania”.

Celem tej inicjatywy było docenienie projektów i działań na rzecz rodziny realizowanych w ośrodkach pomocy społecznej. Do konkursu mogły zostać zgłoszone projekty socjalne zrealizowane w latach 2016-2017 i rozliczone nie później niż do 31 grudnia 2018 r.

Wręczenia nagród i wyróżnień dla laureatów konkursu dokonał podsekretarz stanu Pan Marcin Zieleniecki, który w kilku słowach złożył podziękowania i gratulacje dla realizatorów projektów oraz kadry zarządzającej ośrodkami pomocy społecznej:

„– Pragnę skierować serdeczne podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i stworzenie możliwości realizacji projektów socjalnych w ośrodkach pomocy społecznej – mówił podczas uroczystości wiceminister Marcin Zieleniecki. Jak podkreślił, to pracownicy socjalni są bardzo często pierwszym i zarazem ostatnim ogniwem łączącym potrzebujących pomocy z realnym światem. „– To od nich i od ich ciągle rosnącego profesjonalizmu zależą losy ludzi zagubionych, nieporadnych życiowo, czy też osób starszych, wymagających pomocy. To z ich profesjonalizmu, ale także z otwartości, odwagi, honoru czerpią inni, mniej zaradni, zyskując w ten sposób szansę na poprawę swego losu” – zaznaczył wiceszef MRPiPS.